06.02.2021

Найближчим часом санкції введуть проти низки депутатів Верховної Ради

Источник: depo.ua

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що найближчим часом будуть введені санкції проти низки осіб, серед яких є і народні депутати.

Про це секретар РНБО Олексій Данілов заявив у ефірі "Свободи слова Савіка Шустера".

Олексій Данілов заявив, що найближчим часом будуть введені нові санкції проти фізичних та юридичних осіб.

"Я можу з упевненістю сказати, що там буде низка депутатів, які сьогодні засідають у Верховній Раді. У нас більш ніж достатньо аргументів для того, щоб це впровадити", – упевнений секретар РНБО.

Нагадаємо, що 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, яке на 5 років заборонило діяльність телеканалів, пов'язаних із Віктором Медведчуком – "112 Україна", Newsone та ZIK.

Крім телеканалів, під санкції потрапив нардеп Тарас Козак, який є їхнім формальним кінцевим бенефіціаром. 

З 19 членів РНБО 17 проголосували за, один утримався, один перебуває у відрядженні. За інформацією ЗМІ, утримався від голосування голова Верховної Ради Дмитро Разумков. 

Телеканали уже почали відключати в українських телемережах.

Нардеп Козак відреагував на санкції, заявивши, що Зеленський перевищив свої повноваження.

Дещо згодом Зеленський повідомив, що колегіальне та юридично вмотивоване рішення про санкції щодо фізичної та юридичних осіб було ухвалене одразу після того, як були зафіксовані та обговорені конкретні підстави для цього.

Водночас, в Офісі президента уточнили, що перереєстрація не доможе цим телеканалам уникнути блокування і відновити мовлення. 

Новости раздела