03.08.2016

Спроба перевороту в Туреччині обійшлася в 100 млрд дол.

Источник: УНН

Невдала спроба перевороту, розпочата турецькими військовими, обійшлася Туреччині в суму 100 млрд доларів. Про це заявив міністр митниці та торгівлі країни Булент Тюфенкчі, передає УНН з посиланням на ВВС.

"Літаки, вертольоти, зброя, будівлі: 300 млрд лір (100 млрд доларів - ред.)", - заявив Б.Тюфенкчі, говорячи про руйнування під час зіткнень в ніч перевороту.

За його словами, після спроби перевороту кілька зарубіжних компаній вже відмовилися від роботи в Туреччині. Також ситуація в країні позначилася на настроях потенційних зарубіжних інвесторів.

"Путчисти перетворили Туреччину в країну третього світу... Вони (інвестори - ред.) перестали приїжджати, коли побачили фотографії танків, що їдуть по вулицях, і зруйнованої будівлі парламенту," - заявив міністр.

Проте, сказав він, в цілому економіка країни постраждала не дуже сильно. "Показники головної фондової біржі знизилися в обмеженому обсязі. Ми не бачимо необхідності переглянути наш прогноз зі зростання експорту", - заявив Б.Тюфенкчі.

15 липня група бунтівних військових спробувала встановити контроль над двома найбільшими містами Туреччини - Анкарою і Стамбулом. Над столицею Туреччини за наказом змовників були підняті в повітря військові вертольоти і літаки, також в місто були введені танки.

Почалася стрілянина, пролунали перші вибухи. Приблизно в той же час в Стамбулі військові під командуванням заколотників перекрили два мости через Босфор. Бронетехніку змовників підігнали до міжнародного аеропорту Стамбула "Ататюрк". Аеропорт тимчасово припинив роботу.

На ранок наступного дня влада оголосила, що переворот пригнічений. В рядах армії почалася масштабна чистка, кількість заарештованих обчислюється тисячами. Крім військових були арештовані або звільнені держслужбовці, судді, професори університетів і журналісти.

Новости раздела