01.01.1970

Українські судді сотнями пишуть заяви на звільнення

Источник: likenews.com.ua

Протягом липня 2016 року заяви про звільнення за власним бажанням написали близько 400 працівників Феміди. У Вищій раді юстиції відзначають, що такого масового руху на вихід з системи в Україні ще не було, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

Більшу частину свого життя Ярослав Мамчур пропрацював суддею Київського апеляційного адміністративного суду. Зараз йому 64, і вже чотири роки тому він міг би піти на пенсію, але звільнитися за власним бажанням вирішив лише зараз. Хоча в суді цю інформацію приховують і запевняють, що Мамчур діючий суддя і зараз у відпустці до 2 вересня. Тоді як у Вищій раді юстиції показують заяву судді і запевняють, що підстав його не задовольняти не існує.

Звільнитися працівник Феміди виявив бажання ще в квітні, коли почалося кваліфікаційне оцінювання суддів. Члени комісії, крім знань, перевіряють всі їх стан. Так що Мамчур мав би пояснити, як з доходами за рік майже 300 тисяч має елітну нерухомість вартістю мінімум 40 мільйонів. Це і особняк в Голосіївському районі столиці, власником якого, згідно з даними держреєстру нерухомості, є дружина судді, і квартира з двома гаражами в престижній багатоповерхівці в центрі Києва.

З кінця вересня набуває чинності новий закон, і тоді за незадекларовану майно суддів матимуть право звільняти. Щоб уникнути розголосу і ганьби, припускають експерти, почалося масове звільнення суддів за власним бажанням. У Вищій раді юстиції підтверджують, що суддівські заяви б'ють рекорди. За останній місяць їх вже майже півтисячі - стільки було за весь минулий рік.

Також триває процес звільнення суддів в якості покарання за їх неправомірні дії.

За результатами розгляду дисциплінарних справ, яке відбулося 12 липня, оголошено висновки рекомендувати Вищій раді юстиції внести подання про звільнення суддів Оксани Царевич і Інни Пьятнічук в зв'язку з порушенням присяги судді. Напередодні ж у Верховну Раду направили подання про згоду на затримання і арешт судді Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса, якого звинувачують у хабарництві. Голова Верховного Суду Ярослав Романюк оперативно погодив подання про надання згоди на затримання та арешт судді Чауса, і 15 серпня документ направили в парламент.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик.

 
Новости раздела